Healing nature czyli dobra energia wprost z …tapety!
Jestem pewna, że zdajesz sobie sprawę z tego, jakie korzyści niesie za sobą przebywanie z dzieckiem na łonie natury. Jednak obcowanie z przyrodą to nie tylko budowanie odporności i zażywanie witaminy d w sposób organiczny. Plener to doskonałe miejsce do samodzielnego doświadczania otaczającego nas świata. A to z kolei najbardziej skuteczny sposób nauki i zapamiętywania. Nieposkromiona ciekawość czyni z dziecka niestrudzonego badacza cudownych zjawisk przyrody i pozwala zachwycać się małymi rzeczami. Zagłębianie się w jej tajniki pobudza wyobraźnię i nigdy się nie nudzi. Natura to najlepszy nauczyciel uważności i spostrzegawczości. Ma również nieocenione właściwości teraputyczne. Czym tak naprawde jest healing nature i jak wykorzystać dobroczynne właściwości przyrody w pokoju dziecka?
Jak stworzyć healing nature w pokoju dziecka?
Koncepcja healing nature opiera się na przekonaniu, że kontakt z naturą ma zbawienny wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne człowieka. Polega na tworzeniu otoczenia, które naśladuje elementy naturalne wspierając jednocześnie dobre samopoczucie i redukując stres. Przyznaj, że w przypadku dziecka to szczególnie ważne. Jego intensywnie rozwijający się mózg, tak samo jak bodźców potrzebuje wytchnienia. Nadmiar impulsów może bowiem spowodować niepotrzebną frustrację, niepokój i złość. Aby zatem wprowadzić do pokoju malucha zbawienny klimat natury wybierz subtelne odcienie pasteli, beżu i zieleni, a także naturalne materiały takie jak drewno, kamień, wełna czy sznurek. Poprzez stosowanie różnych tekstur i faktur aktywujesz u dziecka sensorykę i zmysł odkrywcy. Motywy roślin, kwiatów i elementy nawiązujące do przyrody stworzą natomiast atmosferę sprzyjającą relaksowi, regeneracji i równowadze emocjonalnej. Doskonałym sposobem na osiągnięcie efektu obcowania z naturą jest zastosowanie w pokoju dziecka tapety tematycznej.
Jak odpowiednio dobrać tapetę do dziecięcego pokoju
Wielu osobom tapeta kojarzy się z niskiej jakości papierem, nieestetycznymi łączeniami i brakiem kontynuacji wzoru. Nic bardziej mylnego! Aktualnie na rynku dostępnych jest wiele materiałów (takich jak flizelina, len czy nawet jedwab!) z których wykonane są te małe dzieła sztuki. Do wyboru masz także całe mnóstwo możliwości w zakresie wykończenia: matowe, półmatowe czy te o strukturze płótna. Do pokoju dziecka polecam ci egzemplarze zmywalne. To doskonałe rozwiązanie w przypadku wnętrza kreatywnego malucha! Dzięki temu, że wzór na tapetach nanoszony jest przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii, masz pewność że uzyskasz wspaniały efekt trójwymiaru i ocieplisz wizualnie zimne ściany. Nie musisz się również martwić o łączenia printów i wymiarowanie. Tapety sprzedawane są w pojedynczych brytach, tak aby jak najbardziej ułatwić ci zadanie.
Dokonując wyboru zwróć uwagę na kilka szczegółów. Tapeta nie musi pokrywać wszystkich ścian dziecięcego królestwa. Aranżując wyłącznie jedną płaszczyznę możesz pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i nanieść na nią całą scenkę. Zastosowana w całym pomieszczeniu nie powinna być zbyt rozpraszająca. Zdecyduj się wtedy na subtelny wzór. Pamiętaj również o tym, że kolor pozostałych ścian powinien być spójny z kolorystyką tapety. Wybierz jeden dominujący odcień i powiel go na pozostałej powierzchni. Przy pomocy tapety możesz również wyodrębnić strefy w pokoju dziecka. W zależności od pełnionej funkcji kącika wybierz wzór, który pobudzi kreatywność (strefa zabawy) lub poprawi skupienie i koncentrację (strefa nauki). Dzięki motywom zaczerpniętym wprost z natury i nowoczesnym strukturom tapet z powodzeniem możesz stworzyć wnętrze, odpowiadające koncepcji healing nature. Poza przeniesieniem z flory i fauny tego co najlepsze dla dziecka, stworzysz przytulne i bardzo spersonalizowane miejsce!
Podsumowanie
W aranżowaniu wnętrz najbardziej cenię możliwość łączenia pięknych przedmiotów z ich doskonałą funkcjonalnością. Współczesne tapety są jak sztuka. Wprowadzają do wnętrza niebywały pierwiastek, a dodatkowo mogą mieć terapeutyczne znaczenie w procesie rozwoju dziecka. Czy istnieje lepsze połączenie?
Zostaw komentarz
Ta strona jest chroniona przez hCaptcha i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu hCaptcha.