Jak wybrać pierwsze biurko dla dziecka - przewodnik dla rodziców
Niektóre meble wywołują szczególne odczucia. Niedawno pisałam o tym, ile emocji wiąże się z wyborem łóżeczka niemowlęcego oraz jakie poruszenie powoduje jego zmiana na łóżko starszaka. Z całą pewnością istnieje jeszcze jeden element wystroju dziecięcej przestrzeni, którego pojawienie się zwiastuje kolejny etap w życiu całej rodziny. Biurko! Blat wsparty czterema nogami. Prosta konstrukcja, ale również niezwykłe miejsce pobudzające wyobraźnię i kreatywność. Wbrew pozorom wybór najbardziej odpowiedniego egzemplarza nie jest taki oczywisty. Sprawdź, czym kierować się podczas zakupu pierwszego biurka dla twojego dziecka.
-
Dopasuj rozmiar biurka do wzrostu dziecka
Najważniejszym kryterium jest wysokość biurka. Aby zapewnić wygodną i ergonomiczną pozycję podczas siedzenia, powinna być dostosowana do wzrostu dziecka. Zwróć uwagę na to, aby jego nogi ustawione były pod kątem 90 stopni, stopy swobodnie spoczywały na podłodze, a ręce na blacie biurka ułożone były również pod kątem prostym. Warto rozważyć biurko z regulowaną wysokością, takie które będzie rosło razem z dzieckiem.
Biurko dziecięce Vintage
-
Zadbaj o odpowiednią powierzchnię roboczą biurka
Kolejnym istotnym wyznacznikiem tego, czy biurko będzie spełniało swoje zadanie jest wielkość blatu roboczego. Pamiętaj, aby jego powierzchnia zapewniała dziecku wystarczająco dużo miejsca na książki, zeszyty, komputer oraz przybory szkolne. Weź pod uwagę modele z dodatkowymi szufladami lub półkami, które pomogą utrzymać porządek. Bardzo przydatnym elementem jest również wbudowana szafka lub wsuwany pod biurko kontenerek. To dodatkowe miejsce na przechowywanie. Unikaj zbyt małych biurek. Wraz ze wzrostem dziecka i jego zmieniającymi się potrzebami, stają się po prostu niepraktyczne.
Biurko dziecięce River
-
Przemyśl dodatkowe funkcje biurka
Niektórzy producenci biurek oferują dodatkowe funkcje, takie jak na przykład regulowany kąt nachylenia blatu. To szczególnie przydatne podczas rysowania czy czytania. Ciekawym rozwiązaniem są również wbudowane organizery, lampki, tunele na kable czy gniazdka USB. Przemyśl, jakie dodatkowe elementy mogą być przydatne dla Twojego dziecka i jego codziennych aktywności.
Sekretarzyk River
-
Zwróć uwagę na materiały i wykończenie biurka
Wybierając biurko zwróć szczególną uwagę na materiały, z których jest wykonane. Najczęściej wykorzystywane do produkcji mebli są drewno i płyta MDF. Oba materiały mają swoje zalety. Drewniane biurka są trwałe i estetyczne, ale bywają droższe. Biurka z MDFu to często mniejszy wydatek. Płyta dostępna jest w wielu kolorach, ale może być mniej wytrzymała (aby uniknąć zniszczeń zastosuj w tym przypadku np. podkładkę na blat). Upewnij się, że wybrane biurko jest stabilne i nie ma ostrych krawędzi, które mogłyby stanowić zagrożenie dla twojego dziecka. Wybierz model, w którym prowadnice szuflad posiadają spowalniacze, a szafka cichy, samodomykający się system.
Biurko dziecięce Basic
-
Dopasuj styl i kolor biurka do wnętrza
Biurko może stanowić niepowtarzalny element wyposażenia dziecięcego pokoju. Na rynku znajdziesz wiele modeli, które podkreślą charakter wnętrza. Jeśli zależy ci na tym, aby biurko było centralnym punktem aranżacji, wybierz stylizowany egzemplarz, w nietuzinkowym kolorze. Jeżeli natomiast chcesz, aby komponowało się z pozostałymi meblami postaw na serię. Producenci mebli dziecięcych coraz częściej uwzględniają biurka w swoich flagowych kolekcjach.
Biurko dziecięce białe/oliwkowe Babushka
-
Nie zapomnij o ergonomicznym krześle
Pamiętaj, że biurko to tylko połowa sukcesu! Równie ważne jest odpowiednie krzesło. Powinno być nie tylko wygodne, ale również odpowiednio regulowane, aby dobrze wspierać kręgosłup dziecka. Inwestycja w dobrej jakości krzesło może zapobiec wielu problemom zdrowotnym w przyszłości!
Biurko dziecięce różowe/ niebieskie/ białe Collet
Podsumowanie
Wybór pierwszego biurka dla dziecka to decyzja, która wymaga przemyślenia wielu aspektów od ergonomii, przez materiały, po styl i dodatkowe funkcje. Pamiętaj, że dobrze dobrane biurko to inwestycja w komfort i zdrowie twojego malucha. Pozwól dziecku uczestniczyć w procesie wyboru. Zaangażowane i możliwość wpływu na podjęte decyzje zwiększy jego zadowolenie z nowego miejsca do nauki!
Zostaw komentarz
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.